Jak olejek tamanu stosować na włosy?

Olejek tamanu wytwarzany jest w procesie tłoczenia na zimno nasion owoców drzewa tamanu. Pozyskany w ten sposób płyn ma gęstą konsystencję, brązowo – zielony kolor i intensywny zapach. Jest w 100% naturalny i nierafinowany. Należy przechowywać go w temperaturze pokojowej, ponieważ poniżej 10°C tężeje.

Jest wiele sposobów stosowania olejku tamanu. Jednak zanim rozpoczniemy aplikację, powinnyśmy dobrać odpowiednią dawkę. Ilość kosmetyku musi być uzależniona od długości, gęstości, porowatości, stopnia zniszczenia pasemek i rodzaju skóry głowy. Olejek tamanu może stanowić dodatek do kosmetyków myjących lub pielęgnacyjnych. Dodać go można do maseczek lub odżywek po to, aby poprawić kondycję włosów i skóry głowy. Wystarczy kilka kropel, aby wzbogacić skład produktów używanych przez nas na co dzień. Pamiętaj, że olejek tamanu należy dokładnie wymieszać z maseczką lub odżywką, a potem nakładać na włosy lub skórę głowy tak samo, jak robiłaś to do tej pory.

Kuracja olejkiem tamanu powinna trwać do momentu, kiedy nasze włosy i skóra głowy będą odżywione, zdrowsze i piękniejsze. Co ciekawe, produkt aplikować można zarówno na suche, jak i wilgotne pasemka. Pamiętaj jednak, aby głowa i włosy były czyste. Niewielką ilość olejku tamanu wetrzyj w końcówki włosów, aby zapobiec ich rozdwajaniu, uszkodzeniom i przesuszeniu. Równie dobrze na całe pasemka nanieść możesz kilka kropel produktu z nasion tamanu. Włosy zawiąż w ciasny warkocz lub koczek. Na głowę załóż foliowy czepek i ręcznik, a po upływie około 40 minut włosy dokładnie umyj delikatnym szamponem. Użyj suszarki z zimnym powietrzem lub pozwól pasemkom wyschnąć. Podobnie będzie wyglądała aplikacja na włosach wilgotnych. Jedną łyżeczkę olejku tamanu rozprowadź na całych pasemkach; niewielką jego część wetrzeć możesz w skórę głowy. Włosy upnij w ciasną fryzurę i zabezpiecz ręcznikiem. Wytworzy się pod nim ciepło, które przyspieszy absorbcję składników odżywczych i poprawi krążenie krwi. Masaż skóry głowy wzmocni cebulki i mieszki włosowe.

Olejku tamanu można użyć także do olejowania włosów. Na czym polega ten zabieg? Jest to dość popularna metoda pielęgnacji włosów i skóry głowy. Nie wolno zapomnieć, że ten zabieg musi poprzedzić oczyszczenie głowy z sebum, łupieżu i martwego naskórka. Następnie włosy należy odsączyć papierowym ręcznikiem z nadmiaru wody. Do olejowania włosów wykorzystać można dwie łyżki stołowe olejku tamanu. Kosmetyk można zaaplikować zarówno na włosy, jak i na skórę głowy. Po upływie około godziny skalp trzeba dokładnie umyć i pozostawić do wyschnięcia. Jeżeli wydaje ci się, że twoje włosy nadal są tłuste, to jeszcze raz umyj głowę szamponem z zawartością SLS, a potem nałóż odżywkę bez spłukiwania.