Olejek tamanu do włosów kręconych i cienkich.

Olejek tamanu należy do kosmetyków egzotycznych. Pozyskiwany jest poprzez tłoczenie na zimno pestek owoców tamanu, drzewa rosnącego w Azji, Afryce i na wyspach Pacyfiku. Posiada gęstą konsystencję, żółty, zielony lub brązowy kolor i ziołowo – korzenny zapach. Poniżej 10°C tężeje, dlatego należy przechowywać go w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Olejek tamanu znany jest ze swoich niezwykłych właściwości. Związane jest to między innymi ze składnikami, czyli nienasyconymi kwasami tłuszczowymi i naturalnymi flawonoidami. Obydwie substancje odpowiedzialne są za nawilżenie i odżywienie, a także za neutralizację wolnych rodników. Tym samym olejek tamanu zapobiega przedwczesnemu siwieniu i nadmiernemu wypadaniu włosów. Co więcej, produkt pomaga w walce z przetłuszczającą się skórą głowy, reguluje pracę gruczołów łojowych i eliminuje łupież. Olejek tamanu nabłyszcza, wygładza i nawilża skórę głowy i włosy. Tworzy wokół pasemek ochronną powłoczkę, która zabezpiecza przed wysoką temperaturą, promieniami słońca i zanieczyszczeniami powietrza.

Do pielęgnacji włosów kręconych i cienkich olejek tamanu używany jest bardzo często. Korzystać mogą z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, i to niezależnie od wieku. Włosy kręcone są bardzo trudne w pielęgnacji i dość oporne w modelowaniu. Określa się je zazwyczaj jako przesuszone, zniszczone i wysokoporowate. Kręcone włosy bardzo często puszą i elektryzują się. Aby wygładzić, ujarzmić i zabezpieczyć końce pasemek, na włosy nałóż niewielką ilość olejku tamanu. Kosmetyk zapewni ci ochronę przez cały dzień. Poza tym, produkt pomaga w rozczesywaniu i modelowaniu fryzury. Zapewnia włosom ładny połysk oraz gładkość i miękkość.

Olejek tamanu jest także wykorzystywany do pielęgnacji włosów cienkich i osłabionych. Dzięki regularnym aplikacjom kosmetyk odżywia, wzmacnia i chroni włosy przed uszkodzeniami chemicznymi i mechanicznymi. Można stosować go także podczas układania fryzury i szczotkowania włosów. Wystarczy, że każdego ranka na pasemka nałożymy kilka kropel olejku tamanu. Aplikację należy zacząć od połowy długości włosów. Uważaj, aby nie obciążyć pasemek i nie przetłuścić skóry głowy. Równie dobrze wykonać możesz masaż skóry głowy, który pobudzi cyrkulację krwi, polepszy absorbcję składników odżywczych obecnych w olejku tamanu, wzmocni mieszki włosowe i tym samym przyspieszy wzrost włosów na długość i grubość.